TRIJUMF DOMAĆINA

Nakon senzacije na Poljudu, Varaždin u izravnom dvoboju za ostanak napunio mrežu Puljana te ih preskočio na ljestvici

20.06.2020 u 23:17

U 30. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin je na svom terenu pobijedio Istru 1961 s 3:0

Varaždin je nakon senzacije na Poljudu i pobjede protiv Hajduka nastavio svoj pobjednički put i to u dvoboju s izravnim konkurentom za ostanak Istrom. Sad Varaždinci na osmom mjestu imaju dva boda više od Istre, koja je deveta s 22 boda, a zadnji je Inter Zaprešić sa 17 bodova.

Gosti su imali težak peh na samom početku susreta. Prije utakmice im se ozlijedio desni bek Marin Grujević, a već u šestoj minuti iz igre je morao izaći Franić, koji je nastradao u dueslu s Drožđekom, pa je trener Prelec morao 'krpati' desnu stranu s Lončarom, piše HRT.

• +5
Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, NK Varaždin - Istra 1961 Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Varaždinci su diktirali igru, no prilike je u prvom dijelu imala Istra 1961. U 18. minuti Pavić je povukao kontranapad po desnoj strani i centrirao je, no zamalo je pogodio go. U 30. minuti Pavić je u kontri dodao Deliću, koji puca malo iznad gola.

Jorge Obregon osigurao je u 54. minuti vodstvo domaćinu. Petar Mamić je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta se od bloka odbila do Obregona, koji svladava Duku.

Nakon gola Obregona utakmica se smirila i uslijedio je niz zamjena, a u 85. minuti Varaždin je samo potvrdio pobjedu pogotkom Domagoja Drožđeka nakon jednog kontranapada. I tri minute ranije mogao je Varaždin zabiti nakon što je Seniće pucao glavom, no bio je neprecizan u odličnoj poziciji.

Ipak, nakon 2:0 gosti su se potpuno otvorili i treći gol za Varaždin došao je iz akcije slične onoj iz 85. minute, ali ovaj put minuta je bila 95., a strijelac je bio Vinko Petković.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Inter Zaprešić-Osijek0:1
Gorica-Dinamo Zagreb0:0