lijepe vijesti

Nakon Joška Gvardiola ovog vikenda svoj prvijenac u Bundesligi zabio je i Kristijan Jakić; povijesno slavlje Greuther Fürtha

12.12.2021 u 19:46

U posljednjem okršaju 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Bayer Leverkusen sa 5:2, premda su gosti nakon 22 minute vodili sa 2:0.

Apotekari su sjajno ušli u dvoboj i već nakon 22 minuta igre vodili su 2:0 golovima Patrika Schicka (5, 22-11m).

Međutim, Eintracht je do kraja poluvremena uspio izjednačiti, a strijelci su bili Tuta (24) i Jesper Lindstrom (30).

Domaćin je okrenuo rezultat u 50. minuti golom Evana N'Dicka, a u 66. je za 4:2 zabio Kristijan Jakić. Konačnih 5:2 postavio je Djibril Sow u 76. minuti. Jakić je za pobjednički sastav odigrao cijelu utakmicu.

U drugom nedjeljnom dvoboju Greuther Fürth je pobijedio Union Berlin sa 1:0, a gol odluke zabio je Havard Nielsen u 55. minuti.

Fürth je konačno upisao svoju prvu domaću pobjedu u Bundesligi u 24. pokušaju, u dvije sezone. U sezoni 2012/13. u 17 domaćih susreta Greuther Fürth je upisao četiri remija i 13 poraza, a ove sezone, do ogleda protiv Uniona, remi i pet poraza.

Bavarski klub je prekinuo i niz od 12 uzastopnih poraza u Bundesligi, što je najduži niz poraza u povijesti lige.