LE CHAMPIONAT

Nakon debakla kod Reala, PSG se iskalio na Strasbourgu; Cavani bježi Neymaru

17.02.2018 u 22:33

Nakon što su u prvom susretu osmine finala Lige prvaka poraženi u Madridu od Reala (1-3), nogometaši PSG-a rutinsku su odradili susret 26. kola Le Championnata pobijedivši na Parku prinčeva Strasbourg 5-2

Gosti su poveli već u šestoj minuti golom Jeana Aholoua, no PSG je do poluvremena okrenuo rezultat zabivši zabio tri gola. Strijelci su bili Julian Draxler (10), Neymar (21) i Angel di Maria (22).

Stephane Bahoken je smanjio u 67. minuti, no uslijedila su dva gola Edisona Cavanija (73, 79) za konačnih 5-2. Cavani je tako stigao do brojke od 23 gola u prvenstvu ove sezone, pobjegoa je na četiri više od Neymara.

• +2
PSG - Strasbourg, Le Championat - 26. kolo, 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: N. N. / Profimedia

U derbiju začelja St Etienne je na gostovanju pobijedio Angers 1-0, a pogodak odluke zabio je Robert Berič u 79. minuti. Mateo Pavlović je odigrao cijeli susretu za domaći sastav.

Na ljestvici vodi PSG sa 68 bodova, na drugom mjestu je Monaco sa 56 bodova, Marseille ima 52, a Lyon 48 bodova, no Marseille i Lyon imaju po utakmicu manje.