NEZABILJEŽEN SLUČAJ

Najgluplje isključenje u povijesti Lige prvaka, a tek kakvo je objašnjenje...

14.09.2017 u 09:19

Trener Seville Eduardo Berizzo isključen je na utakmici protiv Liverpoola (2:2) u sklopu prvog kola Lige prvaka

U najbogatijem nogometnom natjecanju u prošlosti smo mogli zaista svašta vidjeti, ali ono što je izveo trener španjolskog kluba još nije zapamćeno u povijesti Lige prvaka. Berizzo je u 60. minuti morao na tribinu, jer je po drugi puta napravio istu glupost – bacio loptu na teren i uzrokovao prekid.

Argentinac je poslije utakmice imao objašnjenje za svoj postupak.

'U prvom poluvremenu smo vodili, Liverpool je imao kontru i napravio sam nesportski potez. Bacio sam loptu, kako bi ukrao vrijeme i zaustavio domaćina,' pričao je trener Seville.

• +11
Liverpool - Sevilla Izvor: Reuters / Autor: JASON CAIRNDUFF

Uslijedio je nastavak objašnjenja...

'Svjestan sam da je to bila pogreška. No u drugom dijelu je bila slična situacija, ali sada smo mi gubili, pa sam odlučio opet baciti loptu kako bih se iskupio za ono u prvom poluvremenu.'

I zaključak...

'To je bio sportski potez. Možete govoriti da je to bilo neporstki, ali sam se želio iskupiti. Trener Liverpoola Klopp je shvatio, ali ne i sudac.'

• +17
Liga prvaka, 1. kolo skupina E, F, G i H 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: PHIL NOBLE