davis cup

Najbolji svjetski par Nikola Mektić - Mate Pavić potvrdio da Hrvati ipak igraju bolji tenis nego Mađari

28.11.2021 u 16:39

Hrvatska teniska reprezentacija pobijedila je Mađarsku s 2:1 u zadnjem dvoboju skupine završnice Davis Cupa u Torinu, te će u ponedjeljak u četvrtfinalu igrati s Italijom.

Najbolji svjetski par Nikola Mektić - Mate Pavić donio je Hrvatskoj ukupnu pobjedu nakon što su svladali mađarski par Fabian Marozsan - Peter Nagy sa 7:6 (6), 6:2 za sat i pol igre.

U meču lišenom ikakve rezultatske važnosti, Pavić i Mektić su dobili prvi set u 'tie-breaku', a u drugom se ključan pokazao 'break' kod 2:1. Kao i u dvoboju s Australcima prije tri dana, hrvatski par opet nije dopustio nijednu loptu za obrat.

Nino Serdarušić je u prvom meču pobijedio Marozsana sa 6:4, 6:4 i time teoretski osigurala četvrtinale, da bi potom Marin Čilić doživio poraz 4:6, 7:5, 6:4 od Zsombora Pirosa.

Hrvatska i domaćin Italija igraju u ponedjeljak od 16 sati.