UVJERLJIVO

Mourinhovi 'vragovi' rasturili aktualne prvake

24.09.2016 u 18:54

Trebala je to biti nogometna poslastica, a završilo je kao 'jednosmjerno' punjenje protivničke mreže. Manchester United pobijedio je na Old Traffordu Leicester 4:1

U prvoj utakmici 6. kola engleskog nogometnog prvenstva United je dočekao aktualne prvake, momčad Leicestera. Jose Mourinho i njegovi izabranici bili su pod velikim pritiskom nakon tri uzastopna poraza, kritike su pljuštale sa svih strana, no čini se kako ekscentrični Portugalac i dalje vrti svoj film.

Tako je i u derbiju, jer ipak je na Old Trafford stigao aktualni prvak, odlučio krenuti bez kapetana Waynea Rooneyja. I - pogodio je! United je doslovno razbio Leicester. Već nakon prvih 45 minuta igre 'crveni vragovi' vodili su 4:0. 'Lisice' je načeo Smalling u 22., Mata je u 37. povećao na 2:0, a samo tri minute kasnije Rashford zabija novi gol za domaćine. Golijadu je u 42. minuti zaključio Paul Pogba te je zabio svoj prvi gol za United i ujedno odigrao sjajan meč. Upečatljiv je bio i Blind koji je dvaput asistirao za golove svojim suigračima, ali i Ibrahimović koji nije zabio, no konstantno je prijetio i izluđivao Leicesterovu obranu. Dok su 'lisice' ganjale Ibru, drugi su zabijali...

U nastavku se United malo opustio, što se moglo očekivati, pa je Leicester zabio počasni gol, u 59. minuti je strijelac bio Gray. Mourinho se na kraju smilovao i Rooneyju, uveo ga je u igru u 83. minuti...