LIGA PRVAKA

Momčad Lyona uoči utakmice s Dinamom zatvorena u hotelu

21.11.2016 u 20:50

Dinamo u utorak (Arenasport 3, 20.45 sati) na Maksimiru igra 5. kolo Lige prvaka s Lyonom. Francuzi su stigli u Zagreb, no do utakmice se neće micati iz hotela

Prije točno pet godina Lyon je na Maksimiru rasturio Dinamo. Pobjeda 'lavova' 7:1 pamtit će se kao jedna od najvećih modrih sramota. Te se utakmice prisjetio i kapetan Lyona Maxime Gonalons u najavi novog sraza.

'Prije pet godina je to bila čudna priča, ovo je sasvim drugačija utakmica', kazao je Gonalons i nastavio:
'Mislim da prije pet godina nismo imali nikakve šanse za plasman u daljnju fazu Lige prvaka, danas je sve puno drugačije. Sudbina je ipak u našim rukama, vjerujem u pobjedu i da ćemo se kvalificirati dalje. Definitivno smo izašli iz krize, moramo biti pravi jer ovo nam je velika šansa.'

Kako i gdje gledati Ligu prvaka

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati putem usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) koristeći aplikaciju na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalazite na putu. Više informacija potražite OVDJE.

Očito je kako su 'lavovi' neobjašnjivo padali u drugim poluvremenima utakmica koje su igrali posljednjih nekoliko tjedana
'Ponavlja nam se da smo uvijek puno bolji u prvom dijelu. Trebamo imati više samopouzdanja u nastavku utakmica, tada dodatno učvrstiti svoje redove, preuzeti sudbinu u svoje ruke i biti pravi svih 90 minuta', misli Gonalons koji je sretan jer su se u momčad vratili Lacazette i Fekir
'Teško je igrati bez dva važna igrača, oni nam jako nedostaju. S njima smo puno kvalitetniji, ali i efikasniji. Lacazette i Fekir su dugo bili ozlijeđeni, sada su se vratili, očekujemo da će nam u nastavku sezone biti od velike pomoći.'

Oglasio se i trener Lyona, Bruno Genesio, no nije želio pojasniti odluku da momčad doslovno dan i pol uoči utakmice s Dinamom ne izađe iz zagrebačkog hotela u kojemu su odsjeli. Čelnici kluba i stručni stožer odlučio je kako momčad uoči utakmice neće odraditi trening na Maksimiru, ali se igrači neće ni prošetati gradom na dan utakmice kako je to inače uobičajeno... Dvojba je - skrivaju li nešto ili su se nečega/nekoga preplašili

'Mi ćemo učiniti sve što trebamo da ne ovisimo samo o tome kako će proći Sevilla. Nastojat ćemo se nametnuti, za pobjedu nam je dovoljan i jedan gol. Ali opet puno toga nam ovisi o Sevilli. Pratit ćemo događaje s utakmice iz Seville. No mi moramo imati strpljenja, sve bi nam bilo puno lakše uz rani pogodak', otkrio je dio planova Genesio i nastavio:
'Fekir se sjajno oporavio nakon operacije i sigurno će početi utakmicu. Svi vjerujemo da će s njim sve biti uredu, da će se na pravi način vratiti na teren. Iza nas je težak period, ali mi rastemo kao momčad. Liga prvaka ima veliku vrijednost, svi se želimo dokazati na toj razini.'