tijesna pobjeda

Mladost svladala Jadran u Ligi prvaka i povećala izglede za odlazak na završnicu

20.11.2018 u 21:44

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti u utorak su u Splitu pobijedili u 3. kolu skupine B Lige prvaka Jadran sa 12-10 (1-1, 4-3, 4-5, 3-1), te su privremeno preuzeli prvo mjesto u svojoj skupini.

Bila je to neizvjesna utakmica sve do zadnje četvrtine, kada je Mladost golovima Miloša i Petkovića šest minuta prije kraja susreta povela 11-9.

Kod Mladosti Antonio Petković postigao je tri gola, a Miloš Ćuk, Cosmin Radu i Lovre Miloš po dva. Ekipu Jadrana predvodio je Anđelo Šetka sa tri pogotka, a Aljoša Kunac zabio je dva.

Nakon remija sa Hannoverom (11-11) i pobjeda protiv Spandaua (9-7) i Jadrana, ekipa Mladosti je na vrhu skupine B sa 7 bodova, dubrovački Jug CO i Verona BPM imaju po 6, Szolnoki 3, Hannover 2, Olympiacos 1 bod, a Spandau i Jadran su bez bodova.

U srijedu u preostalim susretima skupine B sastaju se Jug CO - Szolnoki, Olympiacos - Spandau 04, te Hannover - Verona BPM.

• +4
HAVK Mladost - Spandau 04, 2. kolo vaterpolske Lige prvaka, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL