SP U20

Mladi igrači 'furije' sigurno do drugog kruga

24.06.2013 u 22:32

Španjolski nogometaši do 20 godina plasirali su se u drugi krug Svjetskog prvenstva nakon što su i u drugom ogledu svoje skupine A upisali drugu pobjedu

Nakon uvjerljivog nastupa protiv SAD-a i pobjede 4-1, u drugom su nastupu Španjolci bili nešto rezerviraniji, ali su ipak slavili protiv Gane (1-0). Odluka je u vidu pogotka pala na samom startu utakmice - u 13. minuti je igrač druge Realove momčadi Jese Rodriguez postigao jedini pogodak, a ujedno je došao time i do trećeg pogotka na prvenstvu.

U toj skupini A su još Francuzi i Amerikanci odigrali bez pobjednika (1-1) čime su američki mladi nogometaši ostali u igri za prolaz. Bod je Amerikancima donio Cuevas pogotkom u 85. minuti.

U skupini B je Portugal odigrao novu utakmicu s mnogo pogodaka. Prvo je Portugal svladao Nigeriju 3-2 u 1. kolu, a ovog ponedjeljka su Portugalci odigrali "tek" 2-2 protiv Južne Koreje. Dva puta su Portugalci vodili, ali je na kraju završilo bez pobjednika.

U drugoj je utakmici skupine B Nigerija vrlo lako riješila problem zvan Kuba i slavila 3-0. Dva je pogotka na tom ogledu postigao Aminu Umar.