Nezadovoljni raspletom

Mladi Hrvati Brekalo i Vlašić dominirali protiv Walesa, ali nakon remija rekli kako zapravo stvari stoje

13.10.2019 u 23:17

Nakon što je hrvatska nogometna reprezentacija u Cardiffu odigrala 1:1 protiv Walesa postalo je jasno kako će utakmica u Rijeci protiv Slovačke, koja je na rasporedu 16. studenoga, biti odlučujuća. Sudeći po izjava mladih igrača Brekala i Vlašića ipak se osjeća razočarenje raspletom utakmice kod Walesa

Bivši igrač zagrebačkog Dinama Josip Brekalo, koji sjajno igra u njemačkoj Bundesligi za Wolfsburg, najzaslužniji je za gol Nikole Vlašića u devetoj minuti kada je probio po lijevoj strani, nanizao trojicu protivničkih igrača te nakon što je ušao u šesnaesterac dodao Petkoviću koji je namjestio loptu Vlašiću na udarac za vodstvo Hrvatske 1:0. No, pred kraj prvog poluvremena Wales je ipak uspio izjednačiti i do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

'Od važnosti utakmice očito nismo znali i bili svjesni da je Walesu ovo zadnja šansa da ostanu u igri za plasman na Europsko prvenstvo. Zabili smo jako rano gol što nam očito nije išlo u prilog jer smo se povukli', kazao je Brekalo za Novu TV dodavši:

'Kod njihovog gola za 1:1 bio je faul na Mateu (Kovačiću). No, usprkos tome imali smo priliku da riješimo utakmicu, borili smo se do zadnje minute, ali najvažnije je da smo ostali neporaženi i prvi u grupi', iskren je bio 21-godišnji Brekalo.

Na pitanje što im je izbornik Dalić kazao tijekom stanke na poluvremenu kratko je rekao:

'Rekao je da se držimo dogovora, da pokušamo loptama u dubinu jer su oni stajali dosta visoko, ali nije bilo prostora doći u neke izglednije šanse.'

Strijelac jedinog gola za Hrvatsku Nikola Vlašić nije bio previše raspoložen za razgovor.

'Velšani su dobro stajali u obrani, uvijek je teško kad stoje tako usko. Čini se da su dobro analizirali našu igru', kazao je Vlašić i dodao:

'Poveli smo ramo i povukli se. Čekali smo svoju priliku iz kontre, ali oni su nas jako dobro kontrolirali tako da je na kraju 1:1 realan rezultat.'

Naši su bili vidljivo loši u nastavku utakmice...

'Tako smo i mi osjećali na terenu, ostali smo bez pravih šansi. Ponavljam, Velšani su dobro stajali defenzivno, nismo mogli doći do lakih šansi. Shvatili smo i mi to, ali ih nismo mogli 'probiti'.'

• +45
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, skupina E, 7. kolo, Wales - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL