bender sve bolji

Mladi Hrvat s dva zakucavanja zaludio navijače: Zašto su ga se odrekli?

23.01.2019 u 09:51

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dragan Bender upisao je sinoć, sa 13 koševa i 10 skokova, drugi double-double u dvije večeri u porazu svojih Phoenix Sunsa od Minnesota Timberwolves

Minnesota Timberwolves su sa 118-91 nadigrali Sunse u Phoenixu, a do pobjede ih je predvodio Karl-Anthony Towns sa 25 poena i 18 skokova. Dario Šarić je imao slabu večer, on je u 17 minuta na terenu ubacio pet koševa (šut iz igre 2/9, trice 1/4) i upisao četiri skoka i tri asistencije.

Bender, visok 216 centimetara, je odigrao 30 minuta za Phoenix i u tom je vremenu upisao 13 koševa (šut iz igre 5/10, trice 1/4), deset skokova i dvije asistencije. Josh Jackson je bio nabolji strijelac Sunsa sa 27 ubačaja i 10 skokova.

Podsjetimo, krajem listopada, čelnici Phoenixa odlučili su kako neće aktivirati Benderu ugovor za sljedeću sezonu. Što znači, da u ljeto postaje slobodni igrač. Nakon dvije utakmice u kojima je imao double-double učinak, te nekoliko atraktivnih zakucavanja, zaludio je navijače. Stoga se mnogi navijači na društvenim mrežama pitaju zašto su ga se u klubu odrekli i zašto dosad nije dobivao priliku?

Naime, u prve dvije godine NBA karijere 21-godišnji Bender upisao je ukupno četiri double-double učinka. A priliku od srpskog stručnjaka Igora Kokoškova iznenada je dobio jer su centri Deandre Ayton (gležanj) i Richaun Holmes (stopalo) - ozlijeđeni.

U Torontu su domaći Raptorsi slavili sa 120-105 protiv Sacramento Kingsa. Fred VanVleet i Kyle Lowry su ubacili svaki po 19 koševa za pobjedničku momčad. Najbolji u redovima Kingsa bio je Marvin Bagley III sa 22 poena i 11 skokova.

Oklahoma City Tunder su kod kuće sa 123-114 bili bolji od Portland Trail Blazersa. Paul George je za pobjedu upisao 36 koševa, a Russell Westbrook 29 uz 14 asistencija i deset skokova za svoj 14. triple-double sezone. Portland je predvodio sa 34 poena Damian Lillard, dok je CJ McCollum ubacio 31, a Jusuf Nurkić 22 koša i 15 skokova.

Dallas Mavericks su sa 106-98 kod kuće svladali Los Angeles Clipperse. Harrison Barnes je zabio 20 koševa za Dallas, a Luka Dončić je dodao 17 koševa (šut za tricu 0-8), sedma skokova i šest asistencija.

Rezultati:

• Toronto Raptors - Sacramento Kings 120-105
  • Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 123-114
  • Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 106-98
  • Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 91-118 (Dragan Bender je odigrao 30 minuta za Phoenix, zabio je 13 koševa i upisao 10 skokova te dvije asistencije; Dario Šarić je pdigrao 17 minuta za Minnesotu, zabio je pet koševa i upisao četiri skoka i dvije asistencije)