NBA LIGA

Mladi Hrvat Ivica Zubac oduševio navijače i kritičare, nova pobjeda LA Clippersa

04.02.2020 u 10:03

Los Angeles Clippers Ivice Zubca su sinoć sa 108:105 bili bolji od gostujućih San Antonio Spursa, a hrvatski je košarkaš pobjedi svoje momčadi pridonio sa devet koševa (šut iz igre 3-5) i osam skokova u 23 minute provedene na terenu.

Kawhi Leonard je predvodio Clipperse sa 22 ubačaja, sedam asistencija i šest skokova, dok je Paul George dodao 19.

Najbolji pojedinac Spursa bio je LaMarcus Aldridge sa 27 koševa i devet skokova, a DeMar DeRozan je ubacio 26 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Treba reći kako je Zubac bio sjajan u obrani (Aldridge nije mogao postići koš pore dnjega), a u napadu je opet zapalio gledatelje s ludim zakucavanjima.

New York Knicks su sa 139-134 nakon produžetaka nadigrali u gostima Cleveland Cavalierse kojima je to 11 poraz u 12 zadnjih utakmica.

Najbolji u redovima Knicksa, koji su nadoknadili zaostatak od deset koševa u zadnjoj četvrtini, bio je Marcus Morris Sr. sa 26 poena, od čega je 16 ubacio baš u toj u zadnjoj četvrtini.

Elfrid Payton je dodao 17 koševa, 15 asistencija i 11 skokova za prvi triple-double sezone, a Julius Randle je ubacio 20 za Knickse.

Kevin Love je bio najbolji strijelac Clevelanda sa 33 pogotka, a Collin Sexton je dodao 29. Ante Žižić nije igrao za Cavalierse.

Phoenix Suns su bez Darija Šarića poraženi na gostovanju kod Brooklyn Netsa sa 97-119. Netse je predvodio Caris LeVert sa 29 koševa, dok je najbolji kod Sunsa bio Deandre Ayton sa 25 poena i 17 skokova.