Serie A

Milan razočarao protiv Sassuola na svoj 120. rođendan, Juventus se pobjedom vratio na vrh

15.12.2019 u 17:41

U susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Udinese s 3:1 vrativši se barem privremeno na vrh ljestvice Serie A.

Torinska "Stara dama" je sav posao obavila u prvom dijelu postigavši tri gola. Dva je zabio Cristiano Ronaldo (9, 39), a jednog Leonardo Bonucci (45+1). Do kraja susreta gosti su uspjeli tek ublažiti poraz, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zabio je Ignacio Pussetto.

Atalanta se nakon slavlja u Ukrajini protiv Šahtara i plasmana u osminu finala Lige prvaka nije uspjela oporaviti i poražena je na gostovanju kod Bologne s 1:2. Rodrigo Palacio (12) i Andrea Poli (53) zabili su za domaćine, dok je pogodak za momčad iz Bergama zabio Ruslan Malinovski (60). Mario Pašalić je igrao cijeli susret za Atalantu.

• +5
Serie A, Milan - Sassuolo Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Milan je na San Siru ponovo razočarao odigravši tek 0:0 protiv Sassuola. Ovoga puta dogodilo se to na 120. rođendan kluba koji je daleko od slavnih dana. Ante Rebić nije nastupio za domaći sastav.

U prvom nedjeljnom susretu Verona, koju vodi Ivan Jurić, i Torino su odigrali 3:3 nakon što je domaćin u posljednjih 20 minuta zabio tri gola. Torino je poveo golovima Cristiana Ansaldija (37, 61) i Alexa Berenguera (55), no Verona je uspjela iščupati bod. Strijelci su bili Giampaolo Pazzini (70-11m), Valerio Verre (77) i Mariusz Speinski (84).

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Roma i SPAL, te Fiorentina - Inter.

Na ljestvici vodi Juventus s 39 bodova, Inter je drugi s bodom manje, ali i utakmicom manje, dok je Lazio treći s 33 boda.