SERIE A

Nastavlja se agonija Napolija; ni s dolaskom Gennara Gattusa nije prekinut negativan niz

14.12.2019 u 21:05

Nogometaši Napolija usprkos promjeni trenera ranije ovoga tjedna, kada je Carla Ancelottija zamijenio Gennaro Gattuso, nisu uspjeli prekinuti negativan niz u talijanskom prvenstvu

U susretu 16. kola izgubili su na svom San Paolu od Parme sa 1:2 (0:1) i tako produžili niz bez pobjede na osam utakmica.

Goste je početkom susreta u vodstvo doveo Kuliševski (4), na 1:1 poravnao je Milik (64), da bi u sudačkoj nadoknadi pogodak za pobjedu Parme postigao Gervinho (90+3).

Parma je ovom pobjedom preskočila Napoli na ljestvici, sada je sedma sa 24 boda, tri više od osmog Napolija.

• +5
Serie A, Napoli - Parma Izvor: EPA / Autor: CIRO FUSCO

U prvom susretu dana Brescia je na svom terenu uvjerljivo nadigrala Lecce sa 3:0 (2:0) golovima Chancellora (32), Torregrosse (44) i Spaleka (61).

Nogometaši Sampdorije svladali su gradskog suparnika Genou sa 1:0 u susretu 16. kola talijanskog prvenstva. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Manolo Gabbiadini u 85. minuti. Ovom pobjedom Sampdoria je pobjegla iz zone ispadanja, sada je 16. sa 156 bodova, četiri više od pretposljednje, 19. Genoe za koju je Marko Pajač igrao do 65. minute.