BRAVO!

Mikela Ristoski zlatna u troskoku

10.07.2010 u 09:47

Prvog dan natjecanja na 5. Europskom prvenstvu u atletici za osobe s intelektualnim poteškoćama u Varaždinu Mikela Ristoski osvojila je zlato u troskoku

Hrvatska reprezentativka Ristoski osvojila je naslov europske prvakinje s drugim rezultatom svih vremena, 11 metara i 37 centimetara, tek pet centimetara manje od svjetskog rekorda Mađarice Marije Orsos iz 2002. godine. Mikela Ristoski nastupit će sutra poslijepodne i u skoku u dalj.

Marina Skandović je bila šesta na 400 metara, a Goran Jelić i Tomislav Marinčić 14. i 15. na 1.500 metara. Emhran Periša nije se uspio plasirati u finale na 400 metara.

U 12 finalnih disciplina današnjeg program na stadionu 'Sloboda' u Varaždinu najuspješnija je bila Britanka Monique Davis sa tri zlata, dok ih je Estonka Sirly Tiik osvojila dvije zlatne medalje.

Na 5. Europskom prvenstvu u atletici za osobe s intelektualnim poteškoćama u Varaždinu nastupa 180 atletičara iz 17 europskih država i Meksika, a natjecanja završavaju u nedjelju.