PREOKRET

Messi slomio Sevillu, Rakitić umalo junak!

24.02.2013 u 00:19

Nogometaši Seville hrabro su se suprotstavili Barceloni na Camp Nouu u 25. kolu Primere, nakon prvog poluvremena su i vodili s 1:0, ali su ipak poraženi s 2:1

Nakon poraza od Milana (2-0) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Barcelona je bila na mukama i protiv Andalužana, ali se ovaj put uspjela izvući. Privremeni trener Katalonaca Jordi Roura odlučio je odmoriti dio igrača za predstojeće sudare protiv Real Madrida u Kupu kralja i prvenstvu, pa je tako startao bez Puyola, Albe, Xavija, Busquetsa, Fabregasa, Pedra…

Barcelona je uobičajeno dominirala u prvom poluvremenu, ali bez konkretnog učinka, a onda je u 42. minuti stigla kazna. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, jedan od boljih igrača na terenu, izveo je slobodni udarac s lijeve strane. Prebacio je loptu na drugu stranu prema Cokeu koji je nabacio u kazneni prostor na glavu Albertu Botiji, a 24-godišnji branič je vješto svladao Victora Valdesa.

Barcelona je, međutim, u samo 15 minuta drugog poluvremena kreirala potpuni preokret. U 52. minuti je Dani Alves centrirao s desnog krila, a David Villa je glavom donio domaćima izjednačenje. Osam minuta kasnije Lionel Messi je nakon kombinacije s Cristianom Tellom postavio konačnih 2-1. Argentincu je to 38. prvenstveni pogodak ove sezone, a ovo je već 15. kolo zaredom da je bio strijelac. Celta je sada jedina momčad protiv koje nije zabio ove sezone u ligi.

Sevilla je nakon ispuštanja prednosti imala prilike za povratak. U 68. minuti je Rakitić pucao s desetak metara pored gola, a poslije sjajnog proigravanja hrvatskog veznjaka u 75. minuti je sam pred Valdesa izbio Alvaro Negredo, ali je poslao loptu preko grede.