JEDAN GOL DOVOLJAN

Messi nastavlja ispisivati povijest Lige prvaka, došao je do nova dva pothvata, a Ronaldo može samo nemoćno gledati

15.09.2022 u 08:34

Lionel Messi bio je strijelac u pobjedi PSG-a protiv Maccabija (3:1), a s tim pogotkom nadmašio je Cristiana Ronalda u jednoj statističkoj kategoriji

Izraelski prvak je poveo u 24. minuti golom Tjaronna Cheryja, a izjednačio je Lionel Messi u 37. minuti. Domaćin se držao od 69. minute kada je Messi asistirao Kylianu Mbappeu za 2:1, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika PSG je razriješio u 88. minuti golom Neymara.

Golom Argentinca pomaknute su granice u ovom natjecanju. Naime, Messiju je to bio 39. različiti klub (iz 19 zemalja) kojem je zabio u Ligi prvaka te je tako ostao sam na vrhu, jer je iza sebe ostavio Cristiana Ronalda koji je tresao mrežu 38 različitih momčadi.

• +4
Maccabi - PSG, 2. kolo Lige prvaka, 2022/23. Izvor: EPA / Autor: ABIR SULTAN

Isti tako Messi je došao do još jednog samostalnog pothvata i rekorda, prvi je koji je zabio najmanje pogodak u 18. uzastopnih sezona Lige prvaka.

Cristianu Ronaldu, koji ove godine ne igra s Manchester Unitedom u ovom natjecanju, sigurno nije lako gledati kada njegov najveći rival u karijeri ruši rekorde.