izbjegnut poraz

Mbappe spasio Francusku od blamaže protiv posrnulog Islanda

11.10.2018 u 23:04

Francuska nogometna reprezentacija u Guingampu ovog četvrtka u prijateljskoj utakmici zabila je dva gola u završnici i odigrala 2:2 protiv Islanda...

Francuzi su u Rusiji osvojili svoju drugu svjetsku krunu, a na otvaranju Lige nacija remijem protiv Njemačke i pobjedom protiv Nizozemske najavili svoju kandidaturu za završnicu ovog natjecanja.

No, da nije sve idilično u momčadi Didiera Deschampsa pokazala je prijateljska utakmica u Guingampu ovog četvrtka. Island je s dva teška poraza od Švicarske i Belgije otvorio Ligu nacija, no uspio je pružiti žestok otpor svjetskim prvacima i pokazati da čarolija koja je bila na vrhuncu na Euru 2016. godine još uvijek nije potpuno ugašena.

Poveli su gosti preciznim udarcem Birkira Bjarnasona u 30. minuti.

U 58. minuti Arnason je glavom udvostručio prednost. Autogol Eyjofssona u 87. minuti je zakomplicirao utakmicu, a tri minute kasnije Kylian Mbappe iz penala spasio je Francusku od poraza.

Ako već nije pobijedio, Island je barem prekinuo neugodnu seriju od četiri poraza u nizu.