formula 1

Max Verstappen starta s prve pozicije, ali dva Ferrarija su mu velika prijetnja

30.06.2023 u 21:22

Aktualni svjetski prvak, vozač Red Bulla Max Verstappen startat će s prve pozicije u nedjeljnoj utrci Formule 1 za Veliku nagradu Austrije. Verstappen je u kvalifikacijama bio najbrži, a iza njega su dva Ferrarija

Dvostruki svjetski prvak Max Verstappen u kvalifikacijama za nedjeljnu utrku ostvario je vrijeme od 1:04,391 minuta i izborio četvrtu uzastopnu 'pole' poziciju, ukupno šestu ove sezone.

Nizozemac će tako i treću godinu uzastopno s prve pozicije započeti utrku na Red Bull Ringu u Spielbergu

Vozač Ferrarija Charles Leclerc bio je drugi s 0,048 sekundi zaostatka, dok je treći bio njegov momčadski kolega Carlos Sainz Jr. s 0,190 sekundi zaostatka.

Vozač McLarena Lando Norris bio je četvrti, Lewis Hamilton iz Mercedesa peti, dok će sa šestog i sedmog mjesta startati vozači Aston Martina Lance Stroll i Fernando Alonso.

Osmi je bio Nico Hulkenberg iz Haasa, vozač Alpina Pierre Gasly bio je deveti, a Alexander Albon iz Williamsa 10.

Ovo je startni poredak za nedjelju glavnu utrku, a sutra (subota, 1. srpnja) su na rasporedu kvalifikacije za sprint utrku u 12 sati te samu sprint utrku od 16.30 sati.

Utrka za Veliku nagradu Austrije na programu je u nedjelju, 2. srpnja od 15 sati.