VN FRANCUSKE

Max Verstappen ostvario hat-trick po prvi puta u svojoj karijeri, a najvećeg konkurenta Lewisa Hamiltona prošao u predzadnjem krugu

20.06.2021 u 17:09

Vozač Red Bulla Max Verstappen pobjednik je sedme utrke prvenstva Formule 1, VN Francuske koja se vozila na stazi Paul Ricard u Le Castelletu

Nizozemac se popeo na najviše postolje ispred najvećeg konkurenta i aktualnog svjetskog prvaka Lewisa Hamiltona (Mercedes) kojeg je prošao u predzadnjem krugu. Premda je u drugom zavoju utrke ostao bez vodstva, Verstappen je zahvaljujući sjajnoj vožnji, ali i dobroj taktici Red Bulla (dva zaustavljanja) uspio poraziti Britanca.

'Na kraju se isplatilo napraviti dva zaustavljanja. Dosad smo se žestoko borili jedni protiv drugih. Mislim da će tako ostati do kraja sezone', rekao je Nizozemac, misleći na dvoboj s Mercedesom.

Treću poziciju osvojio je još jedan vozač Red Bulla, Meksikanac Sergio Perez koji je završio ispred Valtterija Bottasa (Mercedes).

Iza dvije najjače momčadi slijedili su bolidi McLarena Lando Norris i Daniel Ricciardo...

Bodove su još osvajali sedmi Pierre Gasly (Alpha Tauri), osmi Fernando Alonso (Alpine), deveti Sebastian Vettel (Aston Martin) i deseti Lance Stroll (Aston Martin).

'Čestitam Maxu, napravio je sjajan posao. Sretan sam s rezultatom, nažalost izgubio sam vodeću poziciju, ali svejedno je to bila odlična utrka', izjavio je Hamilton.

Inače, Verstappen je po prvi puta u karijeri ostvario hat-trick, imao je 'pole position', najbrži krug na utrci te je i pobijedio (treća pobjeda u sezoni, 13. u karijeri).

• +7
Formula 1, VN Francuske, 2021. Izvor: EPA / Autor: SEBASTIEN NOGIER

Utrka je održana pred 15.000 gledatelja što je čini najvažnijim sportskim događajem organiziranim u Francuskoj od početka pandemije Covid-19.

Današnjim uspjehom Nizozemac je povećao svoje vodstvo u ukupnom poretku. Sada vodi sa 131 bodom, dok Hamilton drugi sa 119 bodova.

Iduća utrka je za tjedan dana na Red Bull Ringu u Spielbergu, a bit će to VN Štajerske. Sedam dana kanije Formula 1 se ponovo vraća u Spielberg na VN Austrije.