francuska liga

Marseille bez šanse u najvećem francuskom derbiju; PSG uvjerljiv na Parku prinčeva

17.03.2019 u 23:31

U derbiju 29. kola nogometnog prvenstva Francuske PSG je na Parku prinčeva protiv Olympique Marseillea slavio 3:1

Dvostruki strijelac za PSG bio je Angel Di Maria (55, 66), a jedan gol dodao je Kylian Mbappe (45+2), koji u sudačkoj nadoknadi (90+4) nije iskoristio penal. Jedini gol za goste zabio je Valere Germain (46).

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Marseille, koji je u 62. minuti ostao s igračem manje jer je golman Steve Mandanda dobio crveni karton.

Bordeaux je poveo golom Francoisa Kamana u 59. minuti i imao je pobjedu u rukama sve do sudačke nadoknade, kada je izjednačenje Rennesu donio M'Baye Niang (90+2).

Toma Bašić, koji je odigrao cijeli susret za Bordeaux, u 20. minuti je odlično uposlio Francoisa Kamana, čiji je pokušaj glavom bio za malo neprecizan. U 71. Bašić je pokušao iz daljine, ali je golman gostiju bio na mjestu.