SP U-17

Maroko nemilosrdno puni mrežu Hrvatske, već je 3:0!

18.10.2013 u 16:52

Hrvatska U-17 reprezentacija otvara svoj nastup na svjetskom prvenstvu u UAE-a. Prvi suparnik Gudeljovim izabranicima je selekcija Maroka; ali nakon prvog poluvremena sve sliči na tragediju A reprezentacije...

Hrvatska: Marić, Šunjić, Ćaleta-Car, Čuljak, Murić, Lulić, Halilović, Roguljić, Filipović, Prce, Maloku
Maroko: Belkouch, El Bouazzati, Khadraoui, Achaoui, Boudadi, Jaadi, Sahki, Amrabat, Sabbar, Arjoune, Achahbar

Maroko - Hrvatska 3:1

94' - kraj dvoboja
92' - dobar udarac Blaževića, izvrsna obrana Belkoucha
89' - Marzouk zaobilazi i Marića, ali ne pogađa praznu hrvatsku mrežu
86' - minute prolaze, nada kopni a pravih prilika nema
82' - Maroko propušta dvije sjajne vezane prilike za zatvaranje dvoboja
77' - umjesto Lulića ulazi još jedan napadač - Blažević
73' - dvostruka izzmjena u Maroku, pokušavaju 'zatvoriti' utakmicu
68' - prodor Halilovića, udarac u blok
60' - samo žuti karton marokancu, Brodić je išao sam na vratar. Trebao je biti isključen
58' -  GOOOOOOL: Robert Murić je lako 'izvagao' čuvara i smanjio na 3:1
54' - Filipović gađa malo iznad prečke, vratar bi bio nemoćan
50' - umjesto Roguljića ulazi Fran Brodić
46' - Hrvatska drži sredinu terena početkom nastavka

-------------------------------------------------

KRAJ POLUVREMENA
45' - GOOOOOL - prekrasan gol Maroka;; a zabio ga je nakon odličnog prodora Nabil Jaadi u bliži gornji kut Marićeva gola
40' - GOOOOOL - Maroko već vodi sa 2:0; slična akcija kao i kod prvog gola strijelac je opet Achahbar
38' - nakon primljenog gola igra naših se raspala; Halilović se preselio na marokansku polovinu ali od njegovog mahanja rukama malo je korsiti
33' - Achahbar opet prijeti našima, ali u zadnji čas Šunjić izbija u korner
29' - Markonaci su ubacili u 'višu brzinu' ili bolje rečeno dobili krila - pa je Sahki opet imao odličnu priliku, ali njegov je udarac otišao preko gola
28' - imali su naši priliku za izjednačenje, ali Roguljićev je udarac otišao kraj gola
27' - GOOOOOL - Maroko vodi; a gol je zabio Karim Achahbar; nakon dobre akcije Arjounea u kojoj je napadač Maroka ostao sam pred Marićem
25' - Maloku se izborio za slobodnjak, s lijeve strane, a nakon ubačaja naši su izborili korner
22' - Sabbar je probao iz daljine iznenaditi Marića, ali lopta je otišla daleko od gola
20' - Prce je u zadnji čas zaustavio Sahkija
17' - nakon nekoliko minuta u kojima su igrači iz Maroka čuvali loptu, Lulić je bio u prodoru
11' - nakon Halilovićeva prodora, slobodnjak za naše, ali konkretne opasnosti po Belkoucha nema
8' - Achaoui je jako pucao, pa je sada marić već imao teži posao, ali dobro ga je obavio
7' - i na drugoj strani dobra akcija, ali usjeli su naši izbaciti loptu u aut
7' - odlična akcija naših koju je Halilović završio udarcem, no lopta je pogodila vratnicu
5' - prva intervencija vratara Marića, loše je pucao Sahki
4' - dobra akcija naših, ali ispred Roguljića brži je bio marokanski branič
1' - počela je utakmica, a prvi s centra krenuli su igrači Maroka
Na stadionu u Fujariahu okupilo se oko pet tisuća gledatelja; sudac je Jair Maruffo iz SAD-a.

Hrvatska će u drugom kolu igrati 21. listopada protiv Paname, dok 24. listopada skupinu zaključujemo dvobojem protiv Uzbekistana.