engleska liga

Manchester City siguran protiv loših 'čekićara' koji već pet utakmica ne znaju za pobjedu

19.02.2020 u 22:39

Posljednju utakmicu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva na Etihadu su igrali Manchester City i West Ham. Momčad Pepa Guardiole bez većih je problema pobijedila 2:0

Ne događa se često da su tribine Etihada poluprazne, no navijači Cityja u srijedu navečer očigledno nisu bili pretjerano zainteresirani za utakmicu s 'čekićarima'. Za takvu je situaciju nekoliko realnih razloga, prije svega loša atmosfera u i oko kluba zbog kazne Uefe, a ne treba zaboraviti kako je utakmica igrana u terminu kad se igraju i utakmice Lige prvaka, a tu je i prevelik i gotovo nedostižan zaostatak za vodećim Liverpoolom...

I u takvim turobnim uvjetima momčad Pepa Guardiole odigrala je konkretnu utakmicu te bez većih problema osvojila nova tri boda. West Ham nije momčad koja bi mogla ugroziti jaki City, a 'čekićarima' su presudili Rodri u 30. i Kevin De Bruyne u 62. minuti utakmice. U posljednjih petnaestak minuta domaći su imali sjajne prilike za povećanje vodstva preko Davida Silve i Gabriela Jesusa, ali 'čekićari' se na kraju u London vraćaju sa samo dva gola u mreži.

• +5
Manchester City - West Ham United, 19.2.2020. Izvor: Profimedia / Autor: Anthony Devlin / AFP / Profimedia

City je nakon pobjede ostao na drugom mjestu s 54 osvojena boda, 22 manje od vodećeg Liverpoola. West Ham je u zoni ispadanja sa samo 24 osvojena boda, a ovo im je peta utakmica u nizu bez pobjede (tri poraza, dva remija)

No, 'građani' tek trebaju odigrati najvažnije utakmice u sezoni, one u osmini finala Lige prvaka protiv Real Madrida (prvi je 26. veljače na Santiago Bernabeu).