Makedonski mediji: Protiv nas je viša sila!

• Zadnja izmjena 08.09.2012 15:46
  • Objavljeno 08.09.2012 u 15:12
Ivan Perišić, Nikolche Noveski, Hrvatska-Makedonija 2012jpg

Izvor: Cropix / Autor: Drago Sopta / CROPIX

Makedonski mediji veličaju hrabru igru makedonske nogometne reprezentacije u porazu protiv Hrvatske u Zagrebu (0:1) i tvrde da su makedonci zaslužili ostati neporaženi na stadionu Maksimir.

'Jedna greška odvela nas u poraz', donosi dnevnik Nova Makedonija, koja hvali igru svoje reprezentacije koja je većim dijelom utakmice bila ravnopravna, a u nekim trenucima i bolja od Hrvatske.

'Nažalost, jedna pogreška u obrani u 69. minuti koštala nas je poraza, a naše vodstvo u prvom poluvremenu spriječila je greda', piše u tekstu Nove Makedonije, a njihov reporter tvrdi da je Makedonija zakinuta za čisti jedanaesterac nakon sraza Stipe Pletikose i Gorana Pandeva u 20. minuti.

'Makedonija poklekla pred Hrvatskom', piše Dnevnik, a u tekstu se navodi da su igrači Čede Janevskog propustili puno prilika u prvom dijelu, da bi ih Hrvati kaznili u 69. minuti iz jedine prave akcije domaćina. Portal Makedonski sport ima tekst pod naslovom 'Nema pravde! Srećo, gdje si?', u kojem, između ostaloga, stoji: 'Kao da neka viša sila spriječava našu reprezentaciju da postigne nešto veliko, a na Maksimiru nije bilo nogometne pravde'.

List Utrinski vesnik u naslovu donosi 'Makedonija nesretno poražena na Maksimiru', a u tekstu se žali za prilikama Makedonaca u prvom dijelu i gredi Gorana Pandeva u 41.minuti.

'Utakmicu je odlučio hrvatski džoker s klupe Nikica Jelavić, a Makedonija je doživjela istu sudbinu kao i prije dvije godine, kada je također na startu kvalifikacija za EURO 2012 nesretno poražena od Slovačke s 1:0 golom u 90. minuti', piše Utrinski Vesnik.