INICIRAO PREOKRET

Lyon pobijedio PSG, Lovrenova asistencija

31.01.2010 u 23:44

U derbiju 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na stadionu Gerland pobijedio PSG 2:1, a za prvi pogodak 'lavova' najzaslužniji je hrvatski nogometaš Dejan Lovren

PSG je poveo golom Mevluta Erdinga u 10. minuti, a Lyon je došao do izjednačenja u 77. minuti. U akciji je sudjelovao i Lovren koji je nakon ubačaja iz kornera na drugoj stativi pucao glavom, no Edel Bete je obranio njegov udarac, ali je odbijenu loptu u mrežu pospremio Bafetimbia Gomisa. Za potpuni preokret pobrinuo se Cris koji je četiri minute kasnije postigao drugi gol za Lyon. Domaćinu je put do pobjede olakšalo isključenje Mamadoua Sakha u 60. minuti.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice. Auxerre je golom Jeana-Pascala Mignota u 78. minuti pobijedio St Etienne 1:0, dok su Valenciennes i Sochaux odigrali 1:1. Domaćin je poveo golom Johana Audela (21), a izjednačio je Damien Perquis (54).

Na ljestvici vodi Bordeaux sa 48 bodova, Montpellier ima 42, a Lille 40 bodova. Lyon se probio na peto mjesto, dok je PSG na 14. mjestu.