i to se dogodilo!

Luka Modrić zabio je svoj prvi gol glavom u dresu Real Madrida, no ni to nije bilo dovoljno; 'kraljevi' su remizirali kod novog prvoligaša

30.12.2020 u 23:45

Real Madrid je u dvoboju 16. kola Primere odigrao samo 1:1 kod novog prvoligaša Elchea, a vodeći gol za španjolskog prvaka zabio je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić

Luka Modrić je u 20. minuti zabio gol glavom nakon što je Asensio pogodio gredu, a kapetan hrvatske reprezentacije je između dva igrača Elchea stigao prvi na loptu i pogodio mrežu za svoj četvrti ovosezonski gol u Primeri.

Modriću je ovo prvi gol za Real Madrid glavom, a ukupno ih je do sada za 'kraljeve' zabio 26 u svim natjecanjima.

Novi prvoligaš Elche je izjednačio u 52. minuti golom Fidela iz penala kojeg je skrivio Carvajal, a desetak minuta kasnije Boye je mogao zabiti za preokret kada je pogodio stativu. U 71. minuti sjajnu priliku propustio je Carvajal, njegov udarac brani Badia. Nije to bila večer 'kraljeva', Elche se organizirano branio, a Real je dokraja utakmice propustio veliki broj prilika za pobjedu.

• +5
Elche - Real Madrid, španjolska liga, 30.12.2020. Izvor: Profimedia / Autor: JOSE JORDAN / AFP / Profimedia

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real koji je ovim remijem ostao drugi s dva boda manje i dvije utakmice više od vodećeg Atletica, dok je Elche 15. sa 16 bodova.