španjolska liga

Luka Modrić odigrao još jednu nevjerojatnu utakmicu, a nije zabio ni asistirao

10.03.2024 u 21:27

Nogometaši Real Madrida slavi su pred svojim navijačima 4-0 protiv Celte, te tako u 28. kolu španjolskog prvenstva upisali dvadeset i prvu pobjedu čime su prednost pred drugoplasiranom Gironom ponovno povećali na sedam bodova

Real Madrid prvi je gol protiv Celte zabio u 21. minuti, a strijelac je Vinicius Junior, drugi je zabio Antonio Rudiger (79.), treći je u svoju mrežu pospremio Carlos Dominguez (88), a konačni rezultat utakmice postavio je svojim prvim golom za Real Turčin Arda Güler (90+4).

Luka Modrić (38) je utakmicu započeo u prvih 11 Reala te je odigrao gotovo savršenu utakmicu. Istina, nije Modrić ni zabio, a ni asistirao, ali je statistički bio najučinkovitiji igrač utakmice.

• +13
Real Madrid - Celta Vigo, španjolska liga, 10.3.2024. Izvor: EPA / Autor: Chema Moya

Statistika kapetana 'vatrenih' je fantastična, imao je čak osam ključnih dodavanja te je izravno sudjelovao kod golova za 1-0 (izveo je korner nakon kojeg je zabio Vinicius), a kod gola za 3-0 je 'pogodio' Rudigera nakon čijeg se udarca lopta u gol odbila od gostujućeg golmana). Uz te dvije velike kreirane šanse Modrić je imao i samo jedan izgubljen duel od njih osam, četiri oduzete lopte...

Modrić je igrao do 83. minute i definitivno je bio jedan od najboljih igrača susreta.

Real vodi sa 69 bodova, a Celta je 17. s 24 boda.