ABA LIGA

'Ludom' serijom od 23:1 Zadar prelomilo hrvatski derbi

01.03.2024 u 21:03

U utakmici 21. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je kao domaćin svladao Split sa 77:61 (25:19, 19:12, 19:9, 14:21).

Lovro Mazalin s 21 i Marko Ramljak sa 16 koševa predvodili su Zadar, dok su Boris Tišma s 12 i Mate Kalažić s 11 poena bili najefikasniji kod Splita.

Zadrani su dominirali od samog starta utakmice, na krilima svog kapetana Marka Ramljaka otvorili su dvoboj sa 21:10 i time najavili u kom smjeru će se kretati susret trenutačno dva najjača hrvatska sastava.

Splićani su uspjeli uhvatiti rezultatski priključak sredinom drugog dijela kada je bilo samo 34:31 za domaće, ali potom su gosti neobjašnjivo stali u napadu.

Zadar je serijom 23:1 u drugoj polovici druge i prvoj polovici treće četvrtine stigao do nedostižne prednosti 57:32 te je ostatak utakmice bila puka formalnost.

U posljednjoj četvrtini u redovima Splita 'probudio' se Boris Tišma koji je s nekoliko trica ublažio poraz svoje momčadi.