AKO JE POGREŠKA, EPOHALNA JE...

Ludogorec vrlo sumnjivim autogolom obranio naslov

25.05.2013 u 23:19

Ludogorec iz Razgrada drugu je sezonu zaredom osvojio naslov nogometnog prvaka Bugarske, nakon vrlo dramatičnog, posljednjeg 30. kola

U posljednju rundu je Levski iz Sofije ušao s bodom prednosti pred Ludogorecom i trebala mu je domaća pobjeda protiv gradskog rivala Slavije za osvajanje titule prvaka. Levski je bio na dobrom putu ka pobjedi jer je u 33. minuti poveo preko Basilea De Carvalha, te je prednost održavao do 74. minute, kada je veznjak domaćina Dimitar Vezalov sa sedam metara poslao loptu u vlastitu mrežu, iako mu nije prijetio nitko od suparničkih nogometaša. Utakmica je završila rezultatom 1-1.

Priliku je zgrabio Ludogorec, koji je gostujućom pobjedom kod Montane 3-0 preskočio Levski na vrhu ljestvice, te osvojio drugi naslov prvaka u povijesti, drugi zaredom.

Početkom ove sezone je Ludogorec igrao u 2. pretkolu Lige prvaka protiv zagrebačkog Dinama, koji je osigurao domaću pobjedu 3-2 i prolaz u daljnje natjecanje zahvaljujući pogotku Domagoja Vide u osmoj minuti sudačke nadoknade…

Levski je bio bolji, dominirao je, a onda je došao posve neobjašnjiv autogol i izgubili su naslov