škotska liga

Ludi vikend na Otoku; nakon Redsa s devet golova suparnika su 'napunili' i igrači Celtica, Juranović među strijelcima

28.08.2022 u 15:18

Više nego uvjerljivo nogometaši Celtica su obavili gostovanje u petom kolu škotskog Premiershipa te su s 9:0 svladali Dundee United. U subotu je istovjetnim rezultato u engleskoj premier ligi Liverpool svladao Bournemouth

Prva tri pogotka na utakmici postigao je japanski nogometaš Furuhashi, a na samom kraju prvog dijela Portugalac Jota je zabio za 4:0.

U nastavku utakmice se, pak, razmahao Izraelac Abada koji je, kao i Furuhashi, tri puta pogađao suparničku mrežu, a pogodak za 6:0 postigao je hrvatski reprezentativac Josip Juranović, koji je odigrao cijelu utakmicu za Celtic.

U toj 55. minuti lopta se, nakon slobodnog udarca, odbila do Juranovića koji je pogodio sa 17, 18 metara uz lošu reakciju suparničkog vratara. Bio je to prvi ovosezonski pogodak Juranovića za Celtic.

Posljednji gol na utakmici za konačnih 9:0 je dao Starfelt.

Celtic je tako upisao petu pobjedu u isto toliko utakmica. Ukupno nakon pet utakmica ima razliku pogodaka 21-1, a ima i dva boda prednosti u odnosu na Rangers, svog najvećeg rivala.