ISKUPIO SE

Lovren prvo skrivio gol, a potom i zabio u pobjedi Liverpoola

30.10.2016 u 07:42

Liverpool je u 10. kolu Premiershipa slavio na gostovanju kod Crystal Palacea. Dejan Lovren bio je izravan krivac za prvi gol domaćina, ali iskupio se u 21. minuti zabivši za vodstvo 'redsa' 2:1

Liverpool nastavlja svoj pobjednički pohod, 'redsi' već jedanaest utakmica u niz u svim natjecanjima ne znaju za poraz (devet pobjeda i dva remija!). U 10. kolu Premiershipa Liverpool je pobijedio 4:2 na gostovanju kod Crystal Palacea u Londonu i zadržao priključak s Manchester Cityjem i Arsenalom na samom vrhu prvenstvene ljestvice.

'Redsi' su poveli već u 16. minuti utakmice, zabio je Emre Can. No veselje gostiju nije dugo trajalo jer je Crystal Palace izjednačio samo dvije minute kasnije. Baš je Dejan Lovren napravio veliku pogrešku, loše je reagirao na jednu loptu, a to je spremno iskoristio James McArthur i zabio za 1:1.

Samo tri minute kasnije Lovren je svoju pogrešku ispravio, u 21. minuti Coutinho je ubacio iz kornera, a Lovren je glavom zabio za 2:1 vodstvo 'redsa'. Bio mu je to drugi gol ove sezone. Već u 33. minuti McArthur zabija svoj drugi gol za Palace, no to je bilo sve od domaćina...

Liverpool je preuzeo kontrolu igre, dominirao je na terenu, te je Matip u 44. minuti zabio za 3:2 Liverpoola. Ponovno nakon kornera kojeg je izveo Coutinho. Pobjedu je potvrdio Firmino u 71. minuti golom za konačnih 4:2.

'Bilo bi bolje da sam očistio tu loptu nego to što sam pokušao igrati... Ali nije me to spustilo i na kraju se isplatilo', rekao je Lovren nakon utakmice i zaključio:
'Na kraju, ovo je zaslužena pobjeda u kojoj smo mogli zabiti još koji gol. Istina, oni su opasni iz prekida, ali mi smo u tome danas bili briljantni.'

Trener Jürgen Klopp ipak je malo 'bocnuo' svoju obranu:
'Zadovoljan sam pobjedom, da sretan sam. Ali ne smijemo zaboraviti da smo im poklonili dva gola. Sreća da smo zabijali...', kazao je Klopp.