bez golova i uzbuđenja

Loš i bezidejni Hajduk u Koprivnici ostao bez drugog mjesta

29.10.2017 u 17:28

U utakmici 14. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Slaven Belupo i Hajduk odigrali su u Koprivnici utakmicu bez golova, 0:0...

Nogometaši Slaven Belupa s novim trenerom Tomislavom Ivkovićem, koji je na klupi Koprivničana zamijenio Željka Kopića, uspjeli su na svom terenu osvojiti bod protiv favoriziranog Hajduka i s 14 bodova iz isto toliko susreta, učvrstili su svoju poziciju na sedmom mjestu prvoligaške ljestvice.

Unatoč  terenskoj premoći i posjedu lopte od 61 posto nogometaši Hajduka nisu uspjeli stvoriti puno izglednih prigoda za postizanje gola. Napadači Hajduka uputili su 15 udaraca prema golu domaćina, od kojih samo četiri u okvir, ali nisu uspjeli zabiti gol koji bi im donio tri boda i diobu drugog mjesta sa Osijekom.

Slaven se organizirano branio tijekom cijele utakmice, a Hajduk u prvih 45 minuta nije uspio stvoriti niti jednu izglednu prigodu. 'Bili' su šest puta pucali na gol Markovića, ali niti jednom nisu uspjeli pogoditi okvir gola. Što je još gore, do 60. minute utakmice niti jedna momčad nije pucala u okvir protivničkog gola!

U drugom poluvremenu Hajduk se ponovno nametnuo, a izglednu prigodu za gol u 58. minuti propustio je Pešić koji s 12 metara puca preko gola, a u 62. minuti ni Almeida iz blizine ne uspijeva ubaciti loptu u mrežu domaćih. U 67. minuti Erceg oštro puca po travi ali Marković brani njegov udarac.

• +9
Slaven Belupo Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

S osvojenim bodom Hajduk ostaje na četvrtom mjestu s 25 bodova koliko ima i trećeplasirana Rijeka.

Autor: youtube

Susret je odigran na Gradskom stadionu u Koprivnici, a sudio je pred 1.500 gledatelja Ivan Bebek iz Rijeke.

Slaven Belupo-Hajduk0:0
Rudeš-Cibalia1:1