remi u gradskom vrtu

'Lokosi' nakon Dinama nisu izgubili ni u Osijeku, ali Hajduk je sve bliže

10.03.2019 u 16:53

U nedjeljnom dvoboju 24. kola HT Prve lige nogometaši Osijeka i Lokomotive odigrali su u Gradskom vrtu 1:1, rezultat koji najviše odgovara rivalima u borbi za mjesta koja vode u Europsku ligu sljedeće sezone...

Lokomotivina prednost ispred Hajduka i Gorice se u potpunosti istopila. Unatoč tome što momčad Gorana Tomića nije izgubila protiv Dinama prošlog vikenda, a niti u Gradskom vrtu ove nedjelje, remiji u ligaškom sustavu dugoročno ne donose sreću pa će morati početi pobjeđivati u nastavku HT Prve lige ako želi zadržati četvrto mjesto koje vodi u Europsku ligu sljedeće sezone.

• +3
HT Prva liga, 24. kolo: Osijek - Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je također dvoboj s 'lokosima' dočekao u rezultatskoj krizi, nakon remija sa Slavenom i žestokih protesta navijača te skandala s Bočkajevim zabijanjem automobilom u benzinsku postaju, a loše je to izgledalo za domaćina i u ovom susretu nakon prvog dijela, s obzirom da je u posljednjim minutama uoči odmora Malenica skrivio penal, a Majstorović ga pretvorio u pogodak.

Ipak, u 60. minuti Mirko Marić nakon kornera zakucao je loptu u mrežu i vratio Osijek u utakmicu.

Do kraja dvoboja Karačić je mogao donijeti trijumf 'lokosima', ali pogodio je okvir gola u 72. minuti, no rezultat se više nije mijenjao pa Lokomotiva na četvrtom mjestu sada ima isti broj bodova kao i Gorica te samo jedan više od Hajduka, dok je sve bliže ovom društvu i Osijek, sa samo četiri boda prednosti...