HT Prva liga - 24. kolo

Cvitanović na klupi Puljana startao porazom od Gorice, navijači Istre vrijeđali svoje igrače

09.03.2019 u 19:19

Nogometaši Istre 1961 još uvijek ne znaju za pobjedu u proljetnom dijelu sezone, a nije im pomogao ni novi trener Igor Cvitanović. Puljani su nakon 90 minuta na Aldo Drosini morali čestitati igračima Gorice koji su slavili 3:0

Nogometaši Istre uz pomoć španjolskog Alavesa pokušavaju očuvati prvoligaški status. No, prema rezultatima u šest kola nastavka sezone, to će biti izuzetno teško. I bez obzira što su na klupu doveli već trećeg trenera.

Ove subote na svom su stadionu izgubili od Gorice, koja se pokazalo kao puno bolja i konkretnija momčad.

• +4
Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, NK Istra 1961 - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Gosti su u prvom dijelu zabili dva gola, s time da im je onaj u 35. minuti poništen zbog navodnog zaleđa Zwolinskog.

U posljednjoj minuti prvog dijela, nakon ubačaja čabraje iz kuta, Nizozemac Suk glavom je skrenuo loptu za 0:1.

Gosti su nastavili u istom ritmu i u drugom dijelu, a Pape Cherif Ndiaye je u 66. minuti zabio za 0:2. Bosančić je ubacio iz slobodnog udarca, a ovaj je loptu samo sputio glavom koja je prošla pokraj nemoćnog Čondrića.

U tim trenucima s tribina se čulo glasno skandiranje domaćih 'demona': 'Igrajte pič...?, a to je trajalo barem tri, četiri minute, što su pljeskom popratili i ostali gledatelji.

Definitivno neće biti Cvitanoviću lako sljedećih dana.

Sudbinu Istre, u 89. minuti zapečatio je, nakon jedne malonogometne akcije, Ndiaye svojim drugim golom.

Zanimljivo, Pape Cherif Ndiaye i u prošlom kolu, protiv Rudeša, zabio je također dva gola.