ja sam vlak što zgazit će te...

'Lokosi' deklasirali 'farmaceute'; dva gola i asistencija raspoloženog Lirima Kastratija

30.08.2019 u 22:38

U prvoj utakmici 7. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Lokomotiva je na svom terenu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu svladala Slaven Belupo s uvjerljivih 6:1

Sjajnu je utakmicu odigrao brzonogi napadač Lokomotive Lirim Kastrati koji je iskoristio visoko postavljenu obranu koprivničkog sastava i veliki prostor iza njezinih leđa te je s dva gola i jednom asistencijom dominirao travnjakom.

Prvi je gol Lokomotiva postigla već u 17. minuti nakon kombinacije Tolića i Drožđeka. Tolić nije imao težak posao i zabija za 1:0.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Nakon samo tri minute već je bilo 2:0. Preciznim udarcem s 14 metara na 2:0 povisio je Kastrati, a s tim se rezultatom otišlo na odmor i nije se moglo naslutiti kako 'farmaceute' čeka težak poraz u Kranjčevićevoj.

No, u prvih pet minuta nastavka Lokomotiva je zabila još dva gola i doslovno dotukla Slaven Belupo.

Prvo je Cokaj pogodio za 3:0 jakim udarcem s dvadesetak metara...

...da bi Kastrati u 50. izveo sjajan solo-prodor koji je okrunio golom za 4:0 vodstvo 'lokosa'.

Na 4:1 smanjio je bivši napadač Lokomotive Ivan Krstanović iz penala u 56. minuti.

Do kraja utakmice još je za 5:1 zabio Drožđek na nesebičnu asistenciju Kastratija...

...a konačnih 6:1 postavio je Petrak u 80. minute glavom nakon kornera.

Strijelci: 1:0 Tolić (17), 2:0 Kastrati (20), 3:0 Cokaj (46), 4:0 Kastrati (50), 4:1 Krstanović (56-11m), 5:1 Drožđek (61), 6:1 Petrak (80).

• +5
NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo, 7. kolo HT Prva liga, 30.8.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na peto mjesto s 10 osvojenih bodova, koliko ima i četvrta Rijeka koja ima dvije utakmice manje odigrane, dok je Slaven Belupo osmi sa sedam bodova, koliko ima i sedma Istra 1961.

Na vrhu je Dinamo s 13 bodova i utakmicom manje, drugi Hajduk ima 12, a treći Osijek 11 bodova.

Lokomotiva-Slaven Belupo6:1