SUPERSPORT HNL

Lokomotiva srušila Varaždin, pogledajte gol Goričana i autogol Šege

13.04.2024 u 18:50

U prvom subotnjem susretu 30. kola HNL-a nogometaši Lokomotive su uspješno obavili gostovanje kod Varaždina gdje su pobijedili 2-0 (1-0).

Prvi pogodak za Lokomotivu je postigao Silvio Goričan u 43. minuti, dok je u 49. Michele Šego pogodio vlastitu mrežu za gostujućih 2-0.

Lokomotiva je pobijedila nakon što je u zadnja dva ligaška susreta remizirala, a ujedno je i ispala u polufinalu Kupa. Opet je na četvrtom mjestu ljestvice, uz utakmicu više ima dva boda ispred Osijeka. Varaždin je ostao na sedmom mjestu, a ta momčad u posljednja četiri prvenstvena dvoboja ima dvije pobjede i dva poraza.

Prije ovog susreta čak je šest međusobnih dvoboja Varaždina i Lokomotive završilo bez pobjednika.

Kroz cijelo prvo poluvrijeme agresivnija i napadački kreativnija bila je Lokomotiva. No, gostujući napadi su ipak bili mlaki, a udarce je, ako su išli u okvir vrata, lako zaustavljao domaći vratar Zelenika.

Varaždin je ipak kapitulirao do kraja poluvremena, a u 43. minuti za goste je poentirao Goričan. U padu je Goričan, sa skoro 20 metara, uputio prizemni i precizan udarac koji je završio u domaćoj mreži.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Do kraja utakmice bolji je bio Varaždin koji je tražio pogodak, ali nije uspio odvesti dvoboj u neizvjesnost. Najbolju šansu je imao Lusavec u 65. minuti, kada je dobro reagirao gostujući vratar Čavlina. Do kraja susreta su se domaći napadi smirili, a Lokomotiva je proslavila važnu pobjedu u borbi za četvrtu poziciju na ljestvici.

U nastavku subote, od 19 sati, za prvoligaške bodove će se boriti Gorica i Dinamo. Posljednje dvije utakmice na rasporedu su u nedjelju. Prvo će od 16.30 sati, pred praznim tribinama Poljuda, igrati Hajduk - Osijek, dok se u zadnjem ogledu u Puli sastaju Istra 1961 - Rijeka s početkom u 19 sati.

U prvom susretu, odigranom u petak, Slaven Belupo je nakon preokreta pobijedio Rudeš u gostima 3-1. Dva gola za Slaven Belupo je postigao Robert Murić, a jedan Ante Šuto, dok je strijelac za domaći sastav bio Aleksa Latković. Nakon novog poraza Rudeš je i matematički ispao iz elitnog razreda.