HT prva liga - 17. kolo

Lokomotiva nanijela Gorici najteži prvoligaški poraz; pogledajte sve golove

29.11.2019 u 20:49

U drugoj utakmici 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Lokomotiva je svladala susjeda na tablici, Goricu s uvjerljivih 4:0, što je gostima i najteži prvoligaški poraz uopće

U dobroj i zanimljivoj utakmici, te neizvjesnoj barem do završnice prvog poluvremena, najviše su mogli uživati gledatelji.

Bio je to pravi derbi klubova koji su susjedi na tablici i do ovog kola s jednakim brojem bodova.

Iako na terenu ravnopravni, u samo dvije minute, od 40. do 42. gotovo je riješeno pitanje pobjednika.

Prvo je Uzuni asistirao Kastratiju za 1:0, a potom se Kastrati revaniširao Uzuniju, što je značilo da domaćini na odmor odlaze s prednošću 2:0.

Pokušali su gosti u nastavku doći do prokreta i pitanje je što bi bilo da je Lovrić u 53. minuti smanjio zaostatak.

Naravno, Lokomotiva se orijentirala na čuvanje svog gola, a iz kontre što bude. I nakon jednog brzog Tolićevog bijega, koji je završio ubačajem prema Uzuniju, Marina je pokušao izbiti loptu u korner, no pogodio je mrežu svog golmana Kahline.

Bio je to potpuni nokaut gostiju, koji su do kraja primili još jedan gol (Tolićev. u 79. minuti), a mogli su i još koji. Ali i tih četiri bilo je dovoljno da postane najteži poraz Gorice od ulaska među prvoligaše.