engleska liga

Liverpool 'petardom' proslavio dodjelu pehara za prvaka, Chelsea u posljednjem kolu može ostati bez Lige prvaka

22.07.2020 u 23:40

Nogometaši Liverpoola proslavili su osvajanje naslova prvaka Engleske pobijedivši na svom Anfieldu Chelsea 5:3 u posljednjoj utakmici 37. kola Premier lige...

Kloppova momčad je u 55. minuti vodila 4:1, ali se Chelsea vratio na samo gol zaostatka, no nije imao snage za potpuni preokret.

Golovima Keite (23), Alexander-Arnolda (38) i Wijnalduma (43) Liverpool je poveo 3:0, a u završnici prvog poluvremena Giroud (45+3) je smanjio zaostatak gostiju iz Londona.

Firmino je u 55. minuti povisio na 4:1, a bio je to prvi gol Brazilca na Anfieldu nakon posta od čak 479 dana i utakmice protiv Tottenhama u ožujku 2019. godine. Od tada je prošlo 20 utakmica, 1.591 minuta i 56 nepreciznih pokušaja udaraca na protivnički gol...

Chelsea je odgovorio golovima Abrahama (61) i Pulisica (73) i smanjio na samo gol zaostatka.

Konačnih 5:3 postavio je Oxlade-Chamberlain u 84. minuti utakmice koju ćemo pamtiti po čak osam golova.

Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Chelsea, dok je Dejan Lovren utakmicu pratio s klupe za pričuve 'redsa'.

U prije odigranoj utakmici nogometaši Manchester Uniteda i West Hama odigrali su 1:1 čime je domaća momčad zasjela na treće mjesto, a West Ham i teoretski osigurao ostanak u elitnom razredu.

West Ham je poveo na kraju prvog poluvremena, u drugoj minuti sučevog dodatka, kad je Michail Antonio realizirao kazneni udarac dosuđen zbog igranja rukom Paula Pogbe.

U šestoj minuti drugog poluvremena izjednačujući pogodak za Manchester United postigao je Mason Greenwood, nakon malonogometne akcije na rubu kaznenog prostora i dodavanja Anthonyja Martiala.

Liverpool je došao do 96 bodova, a u posljednjem kolu će gostovati kod Newcastlea u utakmici revijalnog karaktera. Chelsea će, pak, biti u borbi za Ligu prvaka, bez koje može ostati u slučaju domaćeg poraza od Wolverhamptona te uz uvjet da Leicester na svom stadionu King Power pobijedi Manchester United.

U zadnje kolo ove tri momčadi ulaze gotovo izjednačene. Manchester United i Chelsea imaju po 63 boda, a Leicester samo bod manje. Dvije će momčadi izboriti plasman u Ligu prvaka, a treća će u Europsku ligu. Manchesteru je dovoljan samo bod, a isto vrijedi i za Chelsea, ako Leicester ne svlada United.