ligue 1

Lille se gostujućom pobjedom priključio Lyonu na vrhu; Monaco Nike Kovača 65 minuta igrao s igračem manje i došao do boda protiv St. Etiennea

23.12.2020 u 23:42

U posljednjem kolu prije zimske pauze, Lyon je preuzeo vodstvo na ljestvici, dok će francuski prvak PSG godinu zaključiti tek na trećoj poziciji.

Lyon je u susretu 17. kola rutinski stigao do tri boda protiv Nantesa pobijedivši sa 3:0, a sva tri gola domaćin je zabio u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Karl Toko Ekambi (4), Tino Kadewere (37) i Lucas Paqueta (44).

Lyon je ovom pobjedom zbog bolje razlike pogodaka preskočio Lille koji je u sjajnom susretu na gostovanju pobijedio Montpellier sa 3:2.

Domaćin je dva puta dostizao prednost Lillea, no kada je Burak Yilmaz u 87. pogodio za 3:2 više nije bilo vremena niti snage za novi povratak.

Za goste su zabili i Timothy Weah (23), te Ikone (68-11), dok su strijelci za Montpellier bili Gaetan Laborde (57) i Andy Delort (70). Domagoj Bradarić je za Lille igrao od 58. minute.

PSG je tek u zadnjih 10 minuta slomio Strasbourg upisavši pobjedu 4:0. Za pariški sastav su zabili Timothee Pembele (18), Kylian Mbappe (79), Idrissa Gueye (88) i Moise Kean (90+1).

Monaco, Nike Kovača je kod kuće odigrao 2:2 protiv St Etiennea nakon što je od 35. minute igrao s igrače manje.

Monaco je sjajno otvorio utakmicu, Sofiane Diop je doveo momčad iz Kneževine u vodstvo u 7. minuti, no gosti su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Mathieua Debuchyja (21) i Denisa Bouanga (29-11m).

Novi problemi Kovača su zadesili u 35. minuti kada je Eliot Matazo isključen. Ipak, Monaco je u nastavku uspio izjednačiti preko Kevina Vollanda (48).

Angers je pobijedio Marseille sa 2:1. Za domaćine su zabili Mathias Lage (4) i Lois Diony (24), a za goste Valentin Rongier (75). Dodajmo kako je Dimitri Payet u 71. minuti promašio kazneni udarac za OM.

Mateo Pavlović je za Angers igrao od 86. minute, dok je Duje Ćaleta-Car igrao cijeli susret za goste.

Bordeaux je kod kuće izgubio od Reimsa sa 1:3. Abdelhamid (15), Dia (18) i Munetsi (88) su zabili za goste, a Hwang Ui-jo (73) za domaći sastav u čijim redovima je Toma Bašić odigrao cijeli susret