MEDALJA OKO VRATA

Lijepa kći predsjednice oduševila u Budimpešti

10.03.2016 u 12:48

Katarina Kitarović (15), kći predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, osvojila je srebrnu medalju na klizačkom natjecanju u Budimpešti

U mađarskoj prijestolnici mlada nada našeg sporta nastupila je u konkurenciji kadetkinja te je sa svojim izvedbama osvojila 83,78 bodova što je bilo dovoljno za drugo mjesto, odmah iza Šveđanke Wilme Browall s 84,13 bodova.

Brončanu medalju na 27. Sportland Trophyju osvojila je Talijanka Gaia Maiorano s 82,98, a spomenimo kako je u ovoj dobnoj konkurenciji sudjelovala čak 31 klizačica.

Od naših, deseta je bila Hana Kosić, 22. mjesto osvojila je Tena Čopor, Michaela Štimac-Rojtinić bila je 24., a 29. Romana Grgić.

Spomenimo kako je Katarina Kitarović bila i dio najstarijeg klizačkog natjecanja na svijetu, Zlatne piruete u Zagrebu, kada su je s tribina pratili i roditelji, a početkom 2015. bila je srebrna na prvenstvu Hrvatske.