ht prva liga

Derbi Učke; Rijeka slavila golovima Čolaka i Kvržića, Istra na kraju opasno zaprijetila

11.11.2018 u 17:41

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na gostovanju kod Istre u Puli slavila 2:1

Rijeka je u Pulu stigla na krilima velike 5:1 pobjede protiv Rudeša, a momčad Igora Bišćana na samom je startu utakmice i opravdala ulogu apsolutnog favorita.

Za 1:0 vodstvo Rijeke zabio je Čolak nakon sjajne asistencije Hebera.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

Istra se nakon toga malo trgnula, imali su domaćini nekoliko izglednih prilika, ali u samom jeku njihovog pritiska Rijeka je povećala svoje vodstvo.

Nakon nespretne intervencije domaće obrane i neodlučnosti Istrinog golmana Čondrića, za 2:0 je zabio Kvržić.

Rijeka je u nastavku igrala poprilično oprezno, Bišćan je odlučio čuvati vodstvo, a to mu se moglo osvetiti jer je Istra pred kraj susreta opasno stisnula. Sav trud isplatio se u 88. minuti kad za 2:1 zabija Perić.

Do kraja je Rijeka opasno 'visila', Iglesias je promašio dva 'zicera' te su bodovi otišli u Rijeku.