SERIE A

Kriza Brozovića i Intera povijesnih razmjera! Inzaghi sve karte bacio na Ligu prvaka

16.04.2023 u 08:19

Nogometaši Monze iznenadili su Inter u gostima te su u Milanu slavili 1-0, u dvoboju 30. kola talijanske Serie A

Inter je time upisao treći domaći prvenstveni poraz u nizu te je ostao tek na petom mjestu ljestvice. Ranije su ih pobijedili Juventus i Fiorentina. Najzanimljiviji detalj je da su u sva tri poraza ostali na nuli, odnosno nisu zabili gol. Monza se podigla na 12. mjesto.

Većinu utakmice Inter je jalovo napadao, a mreža se jedino zatresla na drugoj strani. U 78. minuti, nakon kornera, 32-godišnji Caldirola je glavom zakucao loptu u domaću mrežu. Njemu je to bio premijerni pogodak ove sezone u prvenstvu te treći u karijeri u Serie A.

Trener Intera Simone Inzaghi mnoge je svoje glavne igrače uveo u igru tijekom drugog poluvremena čuvajući ih za četvrtfinalni uzvrat Lige prvaka protiv Benfice. Tako je i hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović u igru ušao u 71. minuti.

U nedjelju igraju Lecce - Sampdoria, Torino - Salernitana, Sassuolo - Juventus i Roma - Udinese, dok posljednju utakmicu kola, u ponedjeljak, igraju Fiorentina - Atalanta.