SP U17

Krasna akcija Roguljića za vodstvo protiv Paname

21.10.2013 u 16:54

Nakon uvodnog poraza od Maroka, hrvatska kadetska reprezentacija od 15 sati protiv Paname nastavlja svoj put na svjetskoj smotri u Ujedinjenim Arapskim Emiratima

Hrvatska - Panama 1:0
Strijelac: Roguljić 26

Hrvatska: Marić, Mamić, Šunjić, Čaleta-Car, Džijan, Halilović, Roguljić (od 70. Knežević), Prce, Maloku (od 52. Lulić), Murić (od 80. Blažević), Brodić
Panama: De Gracia, Galvan, J. Diaz, Araya, Dominguez, Zuniga (od 64. Gonzalez), I. Diaz (od 59 Zorilla), Canate (od 78. Santos), Wald, Molina

95' - kraj dvoboja i prva pobjeda Hrvatske na ovom SP-u
91' - četiri minute nadoknade
89' - još jedan snažan pokušaj Gonzaleza prolazi kraj vratnice...
84' - Gonzalez opasno puca u prvi kut, marić se spušta i hvata snažan šut
80' - iskorištene su sve raspoložive izmjene s obje srane
77' - sada i Zorilla jako opasno puca, treba nam drugi gol da se presječe ovaj 'va banque'
76' - Gonzalez sjajno puca s više od 20 metara, lopta srećom odjeda na gredi
76' - Zorilla se nalazi oči u oči s vratarom Marićem, ali Hrvat sjajno brani mrežu
75' - Murić idealno pronalazi Kneževića koji iz zicera iznimno slabo puca i prilika za potrvdu pobjede propada
71' - Petar Mamić probija lijevu i oštro ubacuje, Knežević preko gola u svom prvom dodiru
70' - Gudelj traži više mirnoće u vezi, umjesto Roguljića ulazi Knežević
68' - igra se potpuno otvorila, nižu se neiskorištene prilike s obje strane
65' - Panama se lijepo otvorila s lijeve strane, ali Šunjić spašava blokom uoči opasnog udarca
56' - Roguljić puca s 12 metara, lopta se odbija od bloka i postaje bezopasna
55' - dobra polukontra Hrvata, ali Halilović pasom traži Brodića u gužvi umjesto samog Murića...
53' - zanimljiv dalekometan udarac Panamaca prolazi pored Marićevog gola
52' - izlazi Maloku, Gudelj uvodi Lulića
48' - lukav pokušaj Murića s desne strane, prošlo pored gola
46' - nastavak dvoboja, nema izmjena niti na jednoj strani

45' završilo je prvo poluvrijeme
35' krasna akcija Hrvatske, tukao je Maloku, ali ništa od svega
26' Roguljić je napravio sve, primio loptu na vrhu šesnaesterca, riješio se tri čuvara i na kraju postigao pogodak
26' gool za Hrvatsku!

24' opasno je bilo pred golom Paname, nakon kornera najviši u skoku je bio Čaleta-Car no njegov udarac glavom je prohujao pored lijeve stative
22' Zuniga je isprobao udarac iz daleka, ali neprecizno je to bilo
15' Roguljić je potegnuo s 20-tak metara, ali preslabo tako da De Gracia lakoćom brani
12' Zuniga puca glavom, ali iznad gola Marića
8' pokušaj Paname
4' lijepo se Halilović oslobodio svojih čuvara, ubacio s desne strane, ali nitko od suigrača nije pratio
1' započela je utakmica.

U svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu za igrače do 17 godina Hrvatska će odmjeriti snage sa sastavom koji je u prvom kolu također doživio poraz. Izabranici Ivana Gudelja neočekivano su izgubili od Maroka 3:1, dok je od Paname bolji bio Uzbekistan rezultatom 2:0. Pobjeda nas ostavlja u igri za drugi krug.

Reprezentacija Paname na prošlom je Svjetskom prvenstvu za ovaj uzrast, 2011. godine, uspjela izboriti osminu finala, gdje je ispala od domaćina i kasnijeg pobjednika, Meksika. Na klupi Paname sjedi Jorge Dely Valdes, brat blizanac proslavljenog reprezentativca - Julio Dely Valdes k tome je danas izbornik seniorske nacionalne selekcije.

Utakmica Hrvatske i Paname počinje u 15 sati po hrvatskom vremenu, dok će Uzbekistan i Maroko, s po tri boda na svom kontu, igrati tri sata kasnije.