POGLEDAJTE PRVIJENAC

Kramarićeva golčina Arsenalu, Jelavić junak Hulla

10.02.2015 u 22:44

Odigrani su prvi ogledi 25. kola engleskog Premiershipa, a s velikim uspjehom nastupila su i sva četvorica hrvatskih predstavnika u najjačoj ligi svijeta

Andrej Kramarić je zabio svoj prvi gol u inozemstvu! Hrvatki reprezentativac sa svojim je Leicesterom nastavio niz loših rezultata, ali Andrej je na gostovanju kod Arsenala smanjio rezultata na konačnih 2:1 sjajnim prizemnim udarcem iz okreta i pokazao zašto je najskuplje plaćeno pojačanje 'lisica'. Arsenal je u prvom dijelu poveo golovima Koscielnyja i Wallcota što se pokazalo dovoljnim za očekivanu pobjedu topnika.

Osim Kramarića u bitki za ostanak su i Niko Kranjčar i Nikica Jelavić koji su večeras slavili. Dvostruki razlog za zadovoljstvo ima Nikica Jelavić koji je zabio prvi gol u 2:0 pobjedi svoga Hulla protiv izravnog konkurenta Aston Ville i odmakao se od najugroženije zone. Zamijenjen je nakon 66 minuta igre

Niko Kranjčar je odigrao svih 90 minuta u pobjedi QPR-a kod iznimno čvrstog Sunderlanda, te su se i Nikini Londončani barem privremeno (Burnley igra sutra) izvukli iz zone ispadanja.

Posljednji dvoboj večeri odigrali su Liverpool i Tottenham. Sjajan dvoboj završio je rezultatom 3:2, a Dejan Lovren je odigrao posljednje 23 minute dvoboja umjesto Stevena Gerrarda. Poveli su domaći golom Markovića, no Tottenham je izjednačio pogotkom svog 'zahuktalog strijelca' Harryja Kanea.

Sjajno rješenje Jelavića potpuno je iznenadilo vratara

Novo vodstvo redsa došlo je nakon penala na Sturridgeu kojega je s bijele točke zabio Steven Gerard, no Tottenham je još jednom napao put povratka preko Belgijanca Dembele. U završnici je Anfield ipak proključao kada je nakon kombinacije dvojice rezervi Lallana pronašao usamljenog Balotellija koji pogađa za konačnih 3:2. Ovom pobjedom Liverpool se vratio u punopravnu borbu za mjesto koje vodi prema Ligi prvaka.