BUNDESLIGA

Kramarić prekinuo golgeterski post; Pjaci sreća okrenula leđa

03.02.2018 u 18:22

U 21. kolu Bundeslige Hoffenheim je u subotu u gostima kod Herthe poveo golom Andreja Kramarića iz penala u 38. minuti, ali je na kraju završilo 1-1, a strijelac za Herthu bio je Salomon Kalou (58)

Kramarić, koji je igrao do 83. minute za Hoffenheim, još je dva puta opasno zaprijetio. U 7. minuti je dobro pucao sa vrha kaznenog prostora, a lopta je prošla blizu vratnice, dok je njegov pokušaj u 42. minuti završio daleko od vratiju. Kramarić je ove sezone u Bundesligi upisao 3 gola i 3 asistencije.

Wolfsburg i Stuttgart su odigrali 1-1, a napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu Stuttgarta. Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuve Bayer Leverkusena, koji je protiv Freiburga odigrao 0-0.

Schalke je na domaćem terenu izgubio od Werdera sa 1-2. U sudačkoj nadoknadi pobjedu Werderu, koji se bori za opstanak, donio je Zlatko Junuzović (90+3). Hrvatski napadač Marko Pjaca igrao je za Schalke od 70. minute, a u 84. je pogodio stativu.

Vodeći Bayern je gostovao u Mainzu te je slavio sa 2-0 golovima Francka Ribéryja (33) i Jamesa Rodrígueza (44).

Dan ranije Borussia iz Dortmunda je kao gost svladala Koeln sa 3-2, a junak pobjede gostiju bio je njihov novi napadač Michy Batshuayi sa dva gola, a koji je u Borussiju stigao na posudbu iz Chelseaja.

• +3
Bundesliga, Borussia D. - Köln, 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: N. N. / Profimedia

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 21. kola Bundeslige Borussia Moenchengladbach je na svom terenu protiv Leipziga izgubila sa 0-1, a strijelac je bio Ademola Lookman u 88. minuti.