DRAMATIČNO U NJEMAČKOJ

Kramarić heroj, Kovač za rođendan izludio Bayern!

15.10.2016 u 20:47

U 7. kolu Bundeslige Eintracht iz Frankfurta na 45. rođendan Nike Kovača odigrao je s igračem manje 2:2 protiv Bayerna, dok je Andrej Kramarić postigao pobjednički pogodak Hoffenheima protiv Freiburga...

Nakon što su Borussia Dortmund i Hertha u derbiju u petak odigrali 1:1, subotnje utakmice Bundeslige nisu bile ništa manje zanimljive.

Niko Kovač ove subote proslavio je 45. rođendan na najbolji mogući način, zapaprivši vodećem Bayernu kod kuće.

Bayern je poveo u 11. minuti golom Robbena, no Huszti je izjednačio u 43. minuti i s 1:1 se otišlo na odmor. U drugom dijelu Kimmich je ponovo doveo goste u vodstvo, a kada je u 65. minuti zbog drugog život kartona isključen Huszti, činilo se da Kovačevoj momčadi nema spasa.

Ipak, u 78. minuti Marco Fabian zabio je s igračem manje za 2:2 i tako donio bod Eintrachtu, a svom treneru Niki Kovaču najbolji mogući rođendanski poklon. Našem bivšem izborniku ovime je nedvojbeno porastao ugled u Bundesligi.

Ugled raste i Andreju Kramariću koji je nakon brojnih asistencija u prethodnim kolima ovaj put pogotkom riješio utakmicu. Zabio je hrvatski napadač u 81. minuti gol iz penala za konačnih 2:1 protiv Freiburga. Bio je to njegov treći gol sezone vrijedan punog plijena.

Dobrih vijesti nema jedino za Alena Halilovića koji nije odigrao niti minute u remiju 0:0 HSV-a u gostima kod Borussije M'gladbach. Igrao je HSV veći dio utakmice s igračem manje i možda baš zato Gisdol našem mladom veznjaku nije dao priliku. Zanimljivo, Borussia je uspjela zapucati čak dva penala.

Na ljestvici Bundeslige Bayern i dalje vodi s dva boda više od Kölna i tri od Herthe. Kramarićev Hoffenheim je odličan peti, a Kovačev Eintracht drži sedmo mjesto. Halilovićev HSV sada je predzadnji.