pred novim izazovom

Kovač uvjerava navijače Bayerna: Neće se osjetiti posljedice na terenu...

08.02.2019 u 17:31

Trener Bayerna Niko Kovač uvjeren je kako 120 minuta odigranih u njemačkom Kupu neće njegovim igračima otežati posao u dvoboju protiv Schalkea ove subote...

Bavarska momčad uz puno muke izborila je plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa i tako ostala u borbi za sva tri velika trofeja ove sezone: Bundesligu, Ligu prvaka i nacionalni Kup.

• +2
Bundesliga, Bayer Leverkusen - Bayern München Izvor: Pixsell / Autor: Federico Gambarini/DPA/PIXSELL

Čini se da će najteže Bayernu biti u njemačkom prvenstvu u kojem zaostaje sedam bodova za Borussijom Dortmund, a opasna bi mogla biti utakmica protiv Schalkea ove subote, samo tri dana nakon iscrpljujućih produžetaka u Kupu i pobjede 3:2 protiv Herthe.

'Pritisak je uvijek jednak, u svakoj utakmici. Želimo postati prvaci i vidjet ćemo što će biti na kraju sezone. Uvjeren sam da nam 120 odigranih minuta u Kupu neće naštetiti,' izjavio je Niko Kovač uoči utakmice pa se osvrnuo na dvoboj u Berlinu:

'Dvaput je Hertha pucala na gol i dvaput zabila, što je bilo frustrirajuće. Nismo se dodavali onako kako to želim, no odigrali smo odličnu utakmicu i kvaliteta je presudila. Niti u jednom trenutku nisam imao osjećaj da bismo mogli izgubiti.'

Bivši hrvatski izbornik vjeruje da ga čeka tvrdi obrambeni bedem protiv Schalkea.

'Očekujem dobro organiziranu momčad. Moramo biti strpljivi. Moramo naše šanse rano iskoristiti kako bismo sve rano riješili,' smatra Kovač koji nakon poraza u Leverkusenu prošlog vikenda nema pravo na posrtaj u Bundesligi.

Schalke je prošle sezone bio hit prvenstva i izborio plasman u Ligu prvaka, no ove se muči na dnu ljestvice, s mnogo ozlijeđenih igrača. Bayern na Allianz Areni ovaj put ne bi smio kiksati...