četvrta utakmica bez pobjede

Kovač doživio najteži poraz na klupi Bayerna; slijedi li otkaz?

06.10.2018 u 20:24

Bivši hrvatski nogometni izbornik, Niko Kovač, doživio je novu neugodnost na klupi Bayerna. Sa svojim je klubom izgubio na domaćem terenu od Borussije Mönchengladbach čak 3:0

Remi i poraz u Bundesligi, potom remi u Ligi prvaka, narušenini odnosi s najvećim zvijezdama, nezadovoljstvo nekih igrača...

Sve je to prethodilo subotnjem okršaju protiv Borussije iz Mönchengladbacha, za kojeg su mnogi rekli da bi mogao biti presudan za bivšeg hrvatskog izbornika.

• +12
Bundesliga, Bayern - Borussia (M) Izvor: Pixsell / Autor: NordPhoto/NordPhoto/PIXSELLNordPhoto/PIXSELL

Nažalost, Kovač je sa svojim Bayernom opet razočarao, izgubivši od susjeda na tablici.

Francuz Alassane Pléa dmaćine je šokirao već u desetoj minuti, a horor Bayerna u u prvom poluvremenu, kako je Bild opisao prvih 45 minuta, nadopunio je i Lars Stindl. I to već u 16. minuti. Oba puta asistent je bio Jonas Hofmann.

U drugom dijelu Kovač je pokušao s izmjenama promijeniti sliku na terenu. I bio je Bayern dominantniji, no do pogotka su stigli gosti.

U samoj završnici Patrick Herrmann pogodio je za konačno slavlje Borussije 3:0.

• +10
Niko Kovač trener FC Bayerna Izvor: Pixsell / Autor: Sven Hoppe/DPA/PIXSELL

Inače, od prve minute u ovoj je utakmici zaigrao i James Rodriguez, koji je nakon remija protiv Ajaxa žustro i žestoko komentirao Kovačevo vođenje momčadi. I dojam je da je pod tim pritiskom Kovač nepotrebno popustio.

Kakva će biti reakcija čelnika Bayerna, možda ćemo doznati već tijekom subotnje večeri. Ili će ipak - u nedjelju - hladne glave odlučiti što i kako dalje?

Naravno, na društvenim mrežama pojavile su se brojne usporedbe, prvo s Realom, koji je u jednakoj krizi, a potom i s Carlom Ancelottijem, koji je također, smijenjen nakon 11 utakmica.

S time da je Kovačev omjer još lošiji. Naime, Talijan je u 11 kola s Bayernom osvojio 25 bodova odnosno dva više od Kovača. Također, u 11 utakmica Ancelottijev Bayern sedam je puta završio utakmicu bez primljenog gola, dok je Kovačevom to uspjelo samo pet puta. Dakle, i statsitički, Kovač je lošiji, pa se u Njemačkoj pitaju hoće li Kovač ostati na klupi.

Tim prije, što su vrlo brzo nakon utakmice u svlačionicu krenuli čelnici kluba, Karl Heinz Rummenigge i Ulli Hoeness.