HT PREMIJER LIGA

Košarkaši Splita preokretom u Zadru zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice

17.01.2023 u 22:52

Košarkaši Splita preokretom u drugom poluvremenu stigli su do velike pobjede u dvorani "Krešimir Ćosić", svladavši u derbiju 15. kola HT Premijer lige domaći Zadar sa 84-81 (15-25, 30-27, 18-13, 21-16), preokrenuvši dvoznamenkasti zaostatak iz druge četvrtine

Zadrani su u 17. minuti došli do 13 koševa prednosti (44-31), ali je Split uspio do poluvremena smanjiti zaostatak na -7 (52-45), ubacivši čak 30 poena u drugoj četvrtini (27-30), dvostruko više nego u prvih deset minuta (25-15).

Splićani su u drugom dijelu odigrali mnogo bolju obranu, sveli su Zadrane na 13 poena u trećoj te 16 u posljednjoj četvrtini, i zahvaljujući tome stigli do velike gostujuće pobjede. U neizvjesno završnici Zadar je dobio priliku izboriti produžetak, ali je pokušaj Marka Ramljaka za tricu bio neprecizan.

Tyrell Nelson je sa 22 koša bio najbolji strijelac Spićana. Shannon Shorter je ubacio 16 poena uz osam asistencija i sedam skokova. Veliki doprinos dali su i Boris Tišma sa četiri pogođene trice i 15 koševa, te Lovre Runjić sa 14 poena.

Dario Drežnjak je predvodio strijelce Zadra sa 23 koša, a Luka Božić je završio dvoboj sa 18 poena i devet skokova.

Split je sa 12 pobjeda u 15 nastupa zasjeo na vrh ljestvice, ispred četiri momčadi koje imaju po 11 pobjeda: Cedevite Junior (11-4), Šibenke (11-4), Cibone (11-3) i Zadra (11-4).