DRUGA POBJEDA NA EP-U

Košarkaši slavili protiv Rumunjske u utakmici koju treba odmah zaboraviti

02.09.2017 u 21:20

Hrvatska košarkaška reprezentacija puno teže od očekivanog stigla je do druge pobjede na Europskom prvenstvu. U utakmici 2. kola skupine C Hrvatska je nadigrala Rumunjsku 74:58 (20:12, 22:17, 15:13, 17:16).

Nakon pobjede u prvom kolu kada se naši košarkaši dugo mučili protiv Mađara (pobjeda 67:58) očekivao se ipak lakši posao protiv Rumunjske. Na koncu je ispalo kako naši košarkaši ovu utakmicu moraju odmah zaboraviti iako su praktički osiguralli jedno od prva četiri mjesta u skupini koja vode u osminu finala.

Nakon dva kola po dvije pobjede u skupini C imaju Hrvatska i Španjolska, po pobjedu i poraz Crna Gora i Češka, a dva poraza upisale su Rumunjska i Mađarska.

Prva četvrtina definitivno je za zaborav jer naši su košarkaši prvi koš iz igre ubacili tek nakon pet minuta kada je tricu zabio Dario Šarić. Rumunjska je na oduševljenje domaćih navijača na početku povela sa 10:0 nakon čega naši rade seriju 20:2 uključujući tricu Marka Popovića sa sirenom od ploče.

Serija se nastavila i u drugoj četvrtini tricama Popovića i Bogdanovića za nevjerojatnih 28:2!

Do kraja prvog poluvremena Rumunjska je zaprijetila mini-serijom od 9:2, ali ipak su naši košarkaši preostalih nekoliko minuta odigrali ozbiljno za prednost od 13 koševa na kraju prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu izabranici Ace Petrovića opet su krenuli nervozno i zaredali su s nekoliko pogrešaka. Imali su naši košarkaši 15 koševa razlike, ali su nakon nekoliko pogrešaka Rumunji došli na sedam koševa zaostatka. Ubrzo je sve sjelo na svoje mjesto, obrana je proradila, 35-godišnji Popović je tricom pokrenuo ostale igrače i do kraja utakmice rutinski je odrađen posao.

Pet minuta prije kraja Bogdanović je tricom s osam metara odveo Hrvatsku na + 13 (61:47), a nakon njega zabio je i Krušlin tricu za +14.

Kada je nešto više od dvije minute prije kraja Rumunjska spustila na 10 razlike s dvije trice (Ukić i Šarić) Hrvatsku odlazi na +16. Tada je bilo jasno da će Hrvatska sigurno slaviti. Osim pobjede jedino je pohvalan šut za tricu Hrvatske od 12-20 (60%).

Najbolji kod Hrvatske bili su Bojan Bogdanović sa 21 košem i šest skokova, a Dario Šarić je dodao 11 koševa i 10 skokova. Kod Rumunjske Vlad Moldoveanu je ubacio 14 koševa.

Sljedeću utakmicu Hrvatska u sklopu 3. kola igra u ponedjeljak protiv Crne Gore (16.45 sati)

HRVATSKA - RUMUNJSKA 74:58 (20:12, 22:17, 15:13, 17:16)

HRVATSKA: Krušlin 6, Popović 9, Simon 4, Šarić 11, Ukić 7, Žorić 10, Planinić 1, Bender 3, Buva, Ramljak 2, Tomas, Bogdanović 21

RUMUNJSKA: Mandache 9, Petrisor, Paliciuc 7, Moldoveanu 14, Nicolescu 4, Calota 4, Olah 8, Nicoara, Cate, Torok 3, Baciu 6, Kuti 3